Seperti yang kami laporkan sebelum ini, acara tahunan anugerah permainan terbaik The Game Awards akan berlangsung 11 Disember 2020 pada jam 8 pagi untuk waktu tempatan. Acara tersebut akan dipersembahkan secara langsung dari tiga negara iaitu Los Angeles (Amerika Syarikat), London (England) dan Tokyo (Jepun).

Dengan acara tersebut yang semakin hampir, Geoff Keighley hari ini akhirnya mengumumkan senarai pencalonan permainan-permainan terbaik untuk acara tersebut secara rasmi di mana anda boleh melihatnya di bawah.

Bagi anda yang ingin mengundi, anda boleh ke laman rasmi The Game Awards untuk membuat undian anda dan memilih permainan terbaik mengikut pilihan anda. Selain itu, Geoff Keighley juga menjanjikan pelbagai pengumuman akan dilakukan ketika acara tersebut.

Berikut adalah senarai pencalonan permainan terbaik mengikut 30 kategori sempena anugerah The Game Awards 2020:

Permainan Terbaik Tahun Ini

  • Animal Crossing: New Horizons
  • DOOM Eternal
  • Final Fantasy VII Remake
  • Ghost Of Tsushima
  • Hades
  • The Last Of Us Part II

Permainan Dengan Arahan Terbaik

  • Final Fantasy VII Remake
  • Ghost Of Tsushima
  • Hades
  • Half-Life Alyx
  • The Last Of Us Part II

Permainan Dengan Persembahan Terbaik

  • Ashley Johnson sebagai Ellie (The Last Of Us Part II)
  • Laura Bailey sebagai Abby (The Last Of Us Part II)
  • Daisuke Tsuji sebagai Jin Sakai (Ghost Of Tsushima)
  • Logan Cunningham sebagai Hades (Hades)
  • Nadji Jeter sebagai Miles Morales (Marvel’s Spider-Man: Miles Morales)

Permainan Multi-Pemain Terbaik

  • Animal Crossing: New Horizons
  • Among Us
  • Call of Duty Warzone
  • Fall Guys: Ultimate Knockout
  • Valaront

Permainan Berterusan Terbaik

  • Apex Legends
  • Destiny 2
  • Call Of Duty Warzone
  • Fortnite
  • No Man’s Sky

Permainan Dengan Arah Seni Terbaik

  • Final Fantasy VII Remake
  • Ghost Of Tsushima
  • Hades
  • Ori And The Will Of The Wisp
  • The Last Of Us Part II

Permainan Dengan Muzik Latar Terbaik

  • DOOM Eternal (Komposer Mick Gordon)
  • Final Fantasy VII Remake (Komposer Nobuo Uematsu, Masashi Hamauzu dan Mitsuto Suzuki)
  • Hades (Komposer Darren Korb)
  • Ori And The Will Of The Wisp (Komposer Gareth Coker)
  • The Last Of Us Part II (Komposer Gustavo Santaolalla, muzik tambahan Mac Quayle)

Permainan Rekaan Audio Terbaik

  • DOOM Eternal
  • Half-Life Alyx
  • Ghost Of Tsushima
  • Resident Evil 3
  • The Last Of Us Part II

Permainan Inovasi Di Dalam Kebolehcapaian

  • Assassin’s Creed Valhalla
  • Grounded
  • Hyper Dot
  • The Last Of Us Part II
  • Watch Dogs Legion

Naratif Permainan Terbaik

  • 13 Sentinels: Aegis Rim (Ditulis Oleh George Kamitani)
  • Final Fantasy VII Remake (Ditulis Oleh Kasushige Nojima, Motomu Toriyama, Hiroaki Iwaki dan Sachie Hirano)
  • Ghost Of Tsushima (Ditulis Oleh Ian Ryan, Liz Albl, Patrick Downs dan Jordan Lemos)
  • Hades (Ditulis Oleh Greg Kasavin)
  • The Last Of Us Part II (Ditulis Oleh Neil Druckmann dan Halley Gross)

Permainan Dengan Impak Terbaik

  • If Found
  • Kentucky Route Zero TV Edition
  • Spiritfarer
  • Tell Me Why
  • Through The Darkess Of Times

Permainan Indie Terbaik

  • Carrion
  • Fall Guys: Ultimate Knockout
  • Hades
  • Spelunky 2
  • Spiritfarer

Permainan Mudah-Alih Terbaik

  • Among Us
  • Call Of Duty Mobile
  • Genshin Impact
  • Legend Of Runeterra
  • Pokemon Cafe Mix

Permainan Dengan Sokongan Komuniti Terbaik

  • Apex Legends
  • Destiny 2
  • Fall Guys: Ultimate Knockout
  • Fortnite
  • No Man’s Sky
  • Valorant

Permainan Indie Debut Terbaik

  • Carrion
  • Mortal Shell
  • Raji: An Ancient Epic
  • Roki
  • Phasmophobia

Permainan Realiti-Maya/Realiti Terimbuh Terbaik

  • Dreams
  • Half-Life Alyx
  • Marvel’s Iron Man VR
  • Star War Squadrons
  • The Walking Dead Saints & Sinners

Pencipta Kandungan Terbaik

  • Alanah Pearce
  • Jay-Ann Lopez
  • Nickmercs
  • Tim The Tatman
  • Valkyrae

Permainan Aksi Terbaik

  • DOOM Eternal
  • Hades
  • Half-Life Alys
  • Nioh 2
  • Streets Of Rage 4

Permainan Aksi Pengembaraan Terbaik

  • Assassin’s Creed Valhalla
  • Ghost Of Tsushima
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
  • Ori And The Will Of The Wisp
  • Star Wars Jedi: Fallen Order
  • The Last Of Us Part II

Permainan RPG Terbaik

  • Final Fantasy VII Remake
  • Genshin Impact
  • Persona 5 Royal
  • Wasteland 3
  • Yakuza: Like A Dragon

Permainan Perlawanan Terbaik

  • Granblue Fantasy Versus
  • Mortal Kombat 11 Ultimate
  • Street Fighters V: Champion Edition
  • One Punch Man: A Hero Nobody Knows
  • Under Night In-Birth Exe: Late [cl-r]

Permainan Keluarga Terbaik

  • Animal Crossing: New Horizons
  • Crash Bandicoot 4: It’s About Time
  • Fall Guys: Ultimate Knockout
  • Mario Kart Live: Home Circuit
  • Minecraft Dungeons
  • Paper Mario And The Origami King

Permainan Strategi/Simulasi Terbaik

  • Crusader Kings III
  • Desperados III
  • Gears Tactics
  • Microsoft Flight Simulator
  • XCOM Chimera Squad

Permainan Sukan/Perlumbaan Terbaik

  • Dirt 5
  • F1 2020
  • FIFA 21
  • NBA 2K21
  • Tony Hawk’s Pro Skater 1+2

Permainan Esukan Terbaik

  • Call Of Duty Modern Warfare
  • Counter-Strike: Global Offensive
  • Fortnite
  • League Of Legends
  • Valorant

Atlet Esukan Terbaik

  • Ian “Crimsix” Porter (Pemain Call of Duty)
  • Heo “Showmaker” Su (Pemain League of Legends)
  • Kim “Canyon” Geon-bu (Pemain League of Legends)
  • Anthony “Shotzzy” Cuevas-Castro (Pemain Call of Duty)
  • Matthieu “Zywoo” Herbaut (Pemain Counter-Strike: Global Offensive)

Pasukan Esukan Terbaik

  • Damwon Gaming (Untuk League of Legends)
  • Dallas Empire (Untuk Call of Duty)
  • San Francisco Shock (Untuk Overwatch)
  • G2 eSports (Untuk League of Legends)
  • Team Secret (Untuk DOTA 2)

Jurulatih Esukan Terbaik

  • Lee “Zefa” Jae-Min (Untuk League of Legends)
  • Danny “Zonic” Sorensen (Untuk Counter-Strike: Global Offensive)
  • Dae-Hee “Crusty” Park (Untuk Overwatch)
  • Raymond “Rambo” Lussier (Untuk Call of Duty)
  • Fabian “Grabbz” Lohmann (Untuk League of Legends)

Acara Esukan Terbaik

  • BLAST Premier: Spring 2020 European Finals (Counter-Strike: Global Offensive)
  • Call Of Duty League Championship 2020 (Call of Duty)
  • IEM Katowice 2020 (Counter-Strike: Global Offensive)
  • League Of Legends World Championship 2020 (League of Legends)
  • Overwatch League Grand Finals 2020 (Overwatch)

Juruhebah Esukan Terbaik

  • Effje “Sjokz” Depoortere
  • Alex “Machine” Richardson
  • Alex “Goldenboy” Mendez
  • James “Dash” Patterson
  • Jorien “Sheever” Van Der Heijden

Sohor Kini